Webycrea

Podívejte se na:

Webové stránky

Tvorba webu – Webové stránky

Webové stránky můžete založit na vlastní (placené) doméně s vlastní URL adresou, i na neplacených doménách nižšího řádu (tj. subdoménách), jaké jsou nabízeny zdarma hned několika poskytovateli.

tvar adresy (URL) vlastní domény
www.mujweb.com
tvar adresy (URL) subdomény
www.mujweb.hosting.com

V obou případech se využívá i tvaru URL webu bez využití předpony www. – např. jen „mojedomena.com“. Pokud však potřebujete web k prezentaci zaběhlého podnikání, určitě je vhodnější mít vlastní doménu.


Každá doména / subdoména funguje za pomoci nějakého hostingu. Některé hostingové služby nabízejí po zakoupení hostingu i vlastní doménu zdarma.

 


Jaké potřebuji webové stránky?

 

Webové stránky slouží k prezentaci Vašich soukromých či podnikatelských aktivit za účelem jejich zviditelnění. Právě prostřednictvím webu můžete oslovit a udržet své potencionální či stávající zákazníky, klienty a příznivce.
Pokud však se svými aktivitami teprve začínáte, doporučujeme Vám zvolit tvorbu webu za pomoci neplacených subdomén, což je nejlevnější varianta. Budete-li úspěšní, vždy je možné Upgrade na vlastní doménu.
Webové stránky mohou mít různou podobu a účel. Je tedy nezbytné rozhodnout se, co budeme chtít webem „světu“ říci, tj. pečlivě zvážit obsah a náplň dané webové stránky. Dle toho vybíráme, zda chceme vytvořit jednoduchý či rozsáhlejší web, portfolio, webovou vizitku, blog, diskuzní fórum, e-shop…, a stejně tak přizpůsobujeme i celkový design a chování webu, případně doplňujeme web o další specifické funkce.

 


Webové Editory

Design a obsah webu vytváříme (a dle potřeby upravujeme, popř. nahráváme) v „EDITORU“ webové stránky. V editoru také nastavujeme, jak se bude web jmenovat a chovat, rubriky, podrubriky, SEO optimalizaci, a další … Dnes ale patří k nejrozšířenějším Editorům webů metoda „přetahování objektů„, která se nazývá „DRAG & DROP„. Tato volba editu je i pro naprosté začátečníky. Nenabízí ji však všichni poskytovatelé.

 


FTP Servery

Nahrávání šablon a jiných souborů do webové stránky lze rovněž provádět např. pomocí databází nebo FTP účtu a FTP serveru. Webové stránky stavěné na editorech jedině tohoto principu však doporučujeme výhradně pokročilejším uživatelům…

 

Spread the love
  •   
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •